Yılbaşına Özel Evde Şapka Paketleme

Yılbaşı, ailemizle beraber geçirdiğimiz özel zamanlardan biridir. Bu zamanlarda eğlence amaçlı kullandığımız yılbaşı şapkalarını birçok mağazada görmüşsünüzdür. Bu ürünler uzun süre rafta kaldıklarından dolayı toz ve kire maruz kalmaktadır. Genellikle yılbaşı şapkaları, kırmızı renkli uçları beyaz pamuktan veya simli kumaşlardan şapkalardır. Dolayısıyla kirden tozdan korunamadığında güzelliğini ve temizliğini yitirecektir.

Firmalar çoğunlukla bu ürünleri kendileri paketlese de özellikle yılbaşı dönemlerinde çok satıldığı için evlere paketleme işi vermektedir. Bu yazımızda sizlere yılbaşına özel evde şapka paketleme işi detaylarını vereceğiz.

Yılbaşı Şapkası Nedir ve Nerede Satılır?

Yılbaşı dediğimiz zaman aklımıza yeni yıl heyecanı, evlerin süslenmesi, arkadaşlarla veya ailemizle eğlenceler, mutluluk veren hediyeler, sevdiğimiz herkes ile birlikte yenen mutlu yemekler gelmektedir.

O gün için tüm aile yemekler hazırlar, en güzel giyeceklerini giyer, birbirlerine küçük veya büyük hediyeler alır ve gelecek yeni yılda umutla mutlulukla karşılamak isterler. Tabi bu güzel anları süslemek için kendimize ve sevdiklerimize aksesuar olarak yılbaşı şapkaları veya maskeleri alırız. Bu yılbaşı şapkaları bazen kumaştan bazen kartondan hatta keçelerden bile oluşmaktadır.

Yılbaşı Şapkası Çeşitleri

Karton olanlar genellikle kırmızı parlak paketlerden oluşmaktadır. Fiyatı diğerlerine kıyasla daha ucuz olan bu şapkalar, çoğunlukla kırtasiye ve kitap dükkanlarında satılmaktadır.

Bir diğer yılbaşı şapkaları ise kumaştan yapılanlardır. Bunların fiyatı karton olanlardan daha pahalı olsa da, bu ürünler senelerce kullanabileceğiniz, konforlu ve sıcak tutan bir yapıya sahiptir. Çoğunlukla marketlerde, giyim mağazalarında veya hediyelik eşya dükkanlarında bulmanız mümkündür.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Kayseri Evde Ek İş İlanları

Keçeden yapılan yılbaşı şapkaları genellikle el yapımı ürünler satılan mağazalarda bulunmaktadır. Bu ürünlerin fiyatı kumaş yılbaşı şapkalarla neredeyse aynıdır fakat konfor açısından bir rahatlık sağlamamaktadır.

Yılbaşına Özel Evde Şapka Paketleme İşi Nasıl Yapılır ?

Yılbaşına sayılı günler kalan şu dönemde birçok mağazada yılbaşı şapkaları hızlı tükenmektedir. Ürünlerin hızla satılmasından kaynaklı olarak bu ürünler yabancı ülkelerden ithal edilmekte ve paketlenmesi için süre ve eleman sıkıntısı çekilmektedir.

Tabi bu durumların üstesinden gelebilmek adına bireysel olarak başvuran kişilere yılbaşı şapkası paketleme işi verilmektedir. Birçok firmaya ilanlardan ulaşabileceğiniz gibi firmalara bizzat ulaşarak da bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür.

Kumaş yılbaşı şapkalarının paketleme işinde yapmanız gereken tek işlem size verilen ürünü verilen ambalaj kağıdına istenilen prosedürde koymanız olacaktır. Bu şapkaların paketlenmesinden tane başına 0.5 TL gibi cüzi ücretler alacaksınız, fakat işlem son derece basit olduğundan dolayı günde en az 500-600 adet yaptığınızda sadece günlük alacağınız rakam 250-300 TL’yi bulacaktır.

Ayrıca karton yılbaşı şapkaları yaparak da bu paralardan daha yüksek rakamlar elde etmeniz mümkündür. Yüksek satış yapan bir kırtasiye veya kitap mağazasıyla çalışabilirseniz, size malzemeler tedarik edilecektir ve bu şapkalardan tane başı 1 TL elde edebileceksiniz.

Günde 100 adet şapka yaptığınızda 100 TL rahatça kazanabilirsiniz. Üstelik el işiniz beğenilir ise bu şapkalardan özel doğum günleri için olan siparişler de alarak aylık 3000 TL’yi aşan ücretler alabilirsiniz.

Yılbaşına özel evde şapka paketleme işi yapabilirim, bu iş imkanından yararlanarak evde çalışarak ayda 3000 TL kazanmak istiyorum diyorsanız, aşağıdaki yorum alanına firmaların sizi bilgilendirmesi için mesajınızı yazabilirsiniz.

46 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir