Ütü Yapma

Ütü Yaparak Ek Gelir

Ütü Yaparak Kazanç Sağlayın

Bayanların hayatı boyunca en çok nefret ettiği ev işlerinin başında kıyafet ütülemek gelir. Ütüyü icat eden için pek güzel cümleler sarfettikleri söylenemez. İşte bu noktada evde ek iş yapmak istiyorum diyen bayanlarımız için müthiş bir iş potansiyeli doğuyor.

Ütü yapmak ayrı bir marifet ister. Bir çok genç kızımız halen düzgün ütü yapamamaktan şikayetçi ve bu durumda muzdariptir. Ütü yapmak gerçekten göründüğü gibi kolay bir iş değildir. Çift ütü yapmamak için büyük bir özen ister pantolon ütülemek.

Ütü Nasıl Yapılır?

Ütü yapabilmek için bazı önemli kurallar vardır. Bunlardan en önemlilerini sırayla şöyle açıklayabiliriz;

1- Ütüleyeceğimiz elbise biraz nemli olmalıdır,

2- Gömlek ütülenmeye yaka kısmından başlanmalı,

3- Daha sonra kol ve omuz kısımları ütülenmelidir,

4- Kolları ütülerken ütü masasının üstüne yatırın ve katlarını ayarladıktan sonra ütülemeye özen göstermelisiniz,

5- Daha sonra gömleğin sağ ve sol ön yüzünü ütüleyin,

6- En son gömleğin arka yüzünü ütüleyerek gömleğin ütülenmesini bitirebilirsiniz.

Bu şekilde pantolon ütülenirken de önce bel kısmı ve kemer altı denen yer ütülenir en son sağ veya sol bacak ütü masasına yatırılır ve katları düzgünce eski hizasına göre ayarlandıktan sonra ütüleme işlemi yapılır.

Ütüleme işi bittikten sonra her ütülediğiniz kıyafetin kırışmaması için hemen askıya asılması gerekmektedir. Ütü yapmak için ise en uygun vakit gündüz vaktidir. Akşam ütü yapmak bir çok kadın için işkenceye dönüştüğü bilinmektedir. Hele söylene söylene ütü yapılırsa o ütünün nasıl olduğunu tahmin edebiliyor musunuz?

Ütü yapmadan önce ütü masasının örtüsünün altına alüminyum folyo sererseniz ütünün ısısının kumaşa daha çabuk geçmesini sağlayıp daha düzgün bir ütü yapmanızı kolaylaştırabilirsiniz.

Bir önemli husus ise ütünüzün içine koyacağınız su. Ütünüz de kesinlikle çeşme suyu kullanmayın. Akşam içtiğiniz çay suyunun kalanını ütünüz de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanacağınız su yok ise suyunuzu kaynattıktan sonra ütünün su haznesine suyu koyunuz. Aksi taktirde ütünüz çabuk kireçlenip sık sık arızalanacaktır.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Evde Kurutulmuş Meyve Paketleme

Ütü Yaparak Nasıl Para Kazanacağım

Bu çok basit bir işlem arkadaşlar. Oturduğunuz muhitte dostlarınızla beş çayı, sabah kahvesi gibi etkinlikler düzenliyorsunuzdur. Burada eş dost ve akrabalarınıza ütü yapmak istiyorum, evinde ütü yapmayı sevmeyen devlet memuru anne varsa haber verin cüzzi bir miktara evde ütü yapabilirim diye duyurun, yani mecazen kulaklarına kar suyu kaçırın da diyebilirsiniz.

Bakın ev hanımları evde ütü yaparak aile bütçesine ek kazanç sağlamak bir eziklik değildir. Yurt dışında buna benzer ne yöntemlerle para kazanılıyor bir görseniz duysanız şaşırır kalırsınız. Namusunuzla para kazanıyorsunuz. Sonuçta bu bir hizmet sektörüdür. Siz hizmeti veriyorsunuz, hizmeti alanda bunun karşılığında bir bedel ödemek zorundadır.

Bu yüzden evinizde ek gelir kazanmak için yapacağınız hiç bir hizmet veya iş sizi utandırmasın. Helalinden para kazanıyorsunuz. Bizim çevremizde nice ev hanımları evden ek iş yaparak para kazanıyorlar hepsini sırayla sizlere burada belirteceğiz.

Kimler Ütü Yaptıracak?

Siz ev hanımı olarak bu işi yapmaya karar verdiğinizde sesinizi devlet memuru, veya özel sektörde çalışan bayanlara duyuracaksınız. Hiç yapamazsanız Facebook ta boş boş vakit geçireceğinize duvarınızda bir iki satır yazı ile evde ütü yapılır gibisinden bir cümle yazmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Bunun yanında bekar beyler ütülenmesi gereken elbiselerini genellikle kuru temizlemecilerde yaptırmaktadır. Bunlarla irtibata geçerseniz onlarda seve seve size verecektir ütülenecek olan elbiselerini ve bundan gurur duyacaklardır. Sizin bu azminiz onlarında hoşuna gidecektir.

Son olarak şunu söyleyebiliriz ki evde ek iş yapmak hiç bir zaman utanç duyulacak bir durum değildir. Ziyaretçilerimizin bize attığı maillerde evde ek iş yapmaktan utandıkları ve evde ek iş veren firmalar ile kendilerini görüştürmemizi istediklerini belirtiyorlar ancak bizim evde ek iş önerileri mizi yinede çok beğendiklerini açık açık dile getirmektedirler. Buradan kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

 

62 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir