Sabun Yaparak Para Kazanmak

Evde Organik Sabun Yapma İşi

Evden para kazanmak isteyenlerin çoğunlukla tercih ettiği işler keyifli ve eğlenceli ek işler olmaktadır. Bunlardan biri de evde organik sabun yapma işidir. Bu işi hobi olarak yapanlar da oldukça yüksek sayıdadır. Bu işin en iyi yanı az maliyeti ve bol satışı olmasıdır. Üstelik bu işi yaparken tüm stresinizi atmanız da mümkün olacaktır.

Öncelikle şunu belirtmemiz de yarar var ki bu ek gelir kazandıracak işi yapmak istiyorsanız, sürekli yeniliklere açık olmanız gerekmektedir yani; yapım aşamasında da pazarlama konusunda da kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekir. Yapım aşamasında kendinizi geliştirmeden kastımız her zaman görseli bir üst seviyeye getirmenizdir. Bu şekilde hem daha yüksek fiyatlara satabilir hem de daha kolay müşteri bulabilirsiniz. Şimdi gelin size bu işi daha detaylı olarak anlatalım…

Evde Organik Sabun Nasıl Yapılır?

Sabun yapma kurslarına katılarak da harika sabunlar yapabilirsiniz ama başlangıçta denemek istiyorum ve başarma durumuma göre bu işi yapacağım diyenler için çok kolay bir sabun tarifimiz var. Bu tarifle az maliyet ile organik sabunlar yapabileceksiniz. Başlangıçta yaptıklarınızın görseli kötü olur satamazsanız da bunları kendiniz kullanabilirsiniz. Size vereceğimiz tarif içerisinde defne yağı bulunmakta, bu yüzden sabunlarınız defne sabunu olacak ama siz gül kokulu ve benzeri yapmak isterseniz tarif içerisindeki defne yağını başka bir yağ ile değiştirirseniz de istediğiniz koku da olur.

Organik Sabun Tarifi

Defne kokulu mis gibi organik sabun için malzemeler şunlardır; gliserin barı, 6 damla defne yağı ve 6 damla zeytinyağı. Gliserin barını, internetten veya temizlik ürünü satan yerlerden temin edilebilir. Satılan gliserin barın şeffaf olması gerekmektedir, buna çok dikkat edin. Satın aldığınız bu şeffaf barı benmari usulü eritin, içerisine zeytinyağı ve defne yağını ekleyip iyice karıştırın. Daha sonra bu karışım kalıplara dökerek 1 veya 2 gün kurutun. Sabunun tam kullanılacak kıvama gelmesi için 30 güne yakın kuruması gerekir.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Evde Kuruyemiş Paketleme

Evde Organik Sabun Nasıl Satılır ve Ne Kadar Kazanırsınız?

Gün geçtikçe gelişen teknoloji sayesinde artık internet aracılığıyla bulunduğunuz bölgeden dört bir yana satış yapma imkanınız var. Özellikle internet üzerinden en çok ilgi gören ev yapımı organik ürünler olmaktadır. Size sunduğumuz bu iş fikri ile oturduğunuz yerden satış yapabilirsiniz. Bu satışları en çok etkileyen ürünlerinizin görseli ve sunumu olacaktır. Eğer internet üzerinden satmayı düşünüyorsanız ilk satışlarınızı yaptıktan sonra yavaş yavaş kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Başlangıçta sadece renksiz daha düz sabunlar yapacaksanız, sonrasında renkli, boncuklu veya tüller ile süslenmiş sabunlar yaparak daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Satışlarınızı sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapabilirsiniz.

Gelelim şimdi bu ek iş ile ne kadar kazanacağınıza; yapacağınız sabunun boyutuna ve içerisine girecek malzemelere bağlı olarak kazanç sağlayacaksınız. Fakat ortalama olarak minimum 10 TL, maksimum 30 TL’ye sabun satışlarından karınız olacaktır. Size verdiğimiz bu rakamlar tabi ki maliyetleri çıkarılmış haldedir. Eğer günde 15 adet sabun satabilirseniz günlük 150 TL, aylık ise 4500 TL ek gelir sağlayabilirsiniz. Ürün kaliteniz ve müşteriniz arttıkça kazancınız da katlanarak artacaktır.

85 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir