Performans Ödevi Yapma

Performans Ödevi Yaparak Para Kazanma

Performans Ödevi Yaparak Kazanç Sağlamak

Okul, öğretmen bunlar hayata ilk adım attığımız andan itibaren uzun bir süre hayatımızın içinde var olacak olan unsurlardır. Özellikle çocuklarımızın okul serüveni sanki biz okuyormuşuz gibi bir yorgunluk hissi vermekteyken bu yoğunluğun içinde birde ev ödevleri, performans dersleri okul hayatını iyice içinden çıkılmaz bir hale getiriyor.

Son yıllarda çocukların derslerinin daha da zorlaştığı bir gerçek, bunun yanında verilen ev ödevlerinin yanında performans ödevleri ise işin tuzu biberi olmaktadır. Çocuğunuz eve performans ödevi ile geldiğinde içinize hemen bir taş oturur çünkü bu performans ödevi basit bir şey değildir. Asla da basit olmayacaktır. Hemen ne yapacakmış bu ödevi, sanki işleri güçleri masraf diye söylenmeye başlarız değil mi. 🙂

Performans Ödevini Nasıl Yapacağım?

İşte burada hemen işin ticari tarafını düşünürken neden biz bu işten ekmek yemeyi düşünmeyelim? Benim çocuğuma geçtiğimiz yıl yenilenebilir enerji ile alakalı performans ödevi verilmiş. ne yapabiliriz diye düşünürken çocuğun aklına güneş enerjisinden elektrik üretelim bu elektrikle otobüs durağını aydınlatalım diye fikir geldi.

İlk önce malzemeleri tedarik edebileceğimiz yerlerden fiyat araştırması yaptık ve 25 TL fiyata güneş panelini temin ettik, bilgi işlemci arkadaşımızdan bozuk mause alarak altındaki led ışıklarını aldık. 30*30 cm ebadında bir mukavvanın üstüne 2 şeritli yol çizdik, yolun üzerine otobüs durağa yanaşıyormuş gibi bir resim, karşı şeride 2-3 araba resmi çizdik, yolun kenarına durağı çizip üstü kapalı bir durak yaptık kutudan. led ışıkları durağın içine monte ettik, güneş panelini durağın üstüne monte ettik, CAT6 kabloları ile led ışıklara güneş panelinden hat çekip lehimledik.

Yukarıda çok basitçe çok zor görünen bir performans ödevini nasıl yaptığımı sizlere anlatmaya çalıştım. Yeter ki yapmayı kafaya koyun, kararınız kesin olsun. Çocuğunuzun gözünde benim annem babam çok akıllı ve becerikli ellerinden herşey geliyor izlenimi yaratmalısınız. O özgüven ile zaten gerisi geliyor görüyorsunuz. Hatta bu ödevi yaptıktan sonra bize satın diye söyleyenler bile olmuştu. 25-30 TL ye mal ettiğim performans ödevini 100 TL ye rahatlıkla satabilirdim ama satmadım halen evde duruyor.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Çay Paketleme İşi ile Para Kazan

Performans Ödevinden Nasıl Para Kazanırım?

Değerli arkadaşlar çocuğunuzun okulunda mutlaka zaman zaman veli toplantısı vs oluyordur. Bu tür bir ara gelmelerde diğer anne babalara durumu küçükte olsa çıtlatırsanız ve 1-2 ödevden sonra adınızı bir duyurdunuz mu işlere yetişemeyeceğinizi göreceksiniz.

Rahmetli Sabancı zamanında demişti ki “1 milyon param olsun 9 milyonunu reklama harcarım”. İşte bu sözü asla unutmayın siz önce yapacağınız işin reklamını yapacaksınız. Mesela reklamını okul civarındaki kırtasiyelerde yapabilirsiniz. Gidin o kırtasiyeleri tek tek gezin asla utanmayın dilencilik yapmıyorsunuz alnınızın akıyla para kazanmaya çalışıyorsunuz. Kırtasiyecilere sorun performans ödevi için sizlere gelip danışanlar var mı? Nasıl yönlendiriyorsunuz? Bu performans ödevlerini yapan kişiler var mı?

Bu soruları sorun aklınızdaki soru işaretlerini bir nebze bu soruların cevabıyla çözebilirsiniz. Aldığınız cevaplar sizin bu iş için nasıl bir yol izlemeniz gerektiği yönünde çok önemli ışık tutacaktır. Size ılımlı yanaşanlara telefonunuzu verin, performans ödevi yapabilirim, isteyen olursa benimle bu numaradan iletişime geçebilirsiniz gibisinden.

Hatta kırtasiyeci vs. her kimle muhatap oluyorsanız ona yüzde bile teklif edebilirsiniz. Bu sayede daha çabuk ödev bulma imkanı yakalayabilirsiniz. Arkadaşlar reklam reklam reklam dediğimiz gibi ilk önce reklam adınızı duyurduktan sonra işler birbirini kovalayacaktır, yeter ki işinize saygınız olsun, düzgün iş yapın her zaman kazanırsınız.

İşte sizlere bir güzel ek iş tavsiyesi daha önerdik. Bu konuyla alakalı aklınıza takılan bir soru olduğundan hemen konu altındaki mesaj yerinden bize sorularınızı yazabilirsiniz. Lütfen sizde emeğe saygı için bu yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız memnuniyet duyarız.

Sizde evde performans ödevi yapıp satacak yer bulamıyorsanız aşağıdaki başvuru formunu doldurup gönderebilirsiniz. Sizin adınıza bizler size destek olmaya çalışarak satış yapabileceğiniz kişi ile irtibata geçmenizi sağlamaya çalışacağız.

Memnuniyetinizi dostlarınıza, şikayetinizi bize yaparsanız daha çabuk destek alabilirsiniz.

 

126 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir