Papatya Paketleme

papatya Keseleme İşi

Evde Papatya Keseleme İşi

Papatyalar hepimizin sevdiği, bazen başımıza taç ettiğimiz bazen vazolarımıza koyarak izlediğimiz bazen ise seviyor sevmiyor diye kullandığımız mis kokulu çiçeklerdir. Şimdi size bu mis gibi çiçek ile para kazanabileceğinizi söylesem çok şaşarsınız değil mi? Ama doğru, artık papatyadan bile para kazanacaksınız. Sitemizin uzun zamandır takipçisi olanlar çoktan ek gelir kazanmaya başladı. Peki siz ne bekliyorsunuz? Aramıza katılarak ek iş yaparak ayda binlerce Türk lirası kazanabilirsiniz. Şimdi size evde papatya keseleme işi ile nasıl para kazanacağınızı açıklayalım.

Papatya Nedir ve Nasıl Yetiştirilir?

Papatya çiçekler arasında en naif, en sade ama en güzel olanıdır. Papatya denildiği zaman aklımıza ilk olarak kır papatyaları gelmektedir. Bu çiçekler kırlarda yetişen, baş kısmı sarı ve yaprakları beyaz olan, demet olarak vazolara koyduğunuza, bulunduğu ortam güzelleştiren bir bitkidir. Bu çiçekleri neredeyse sevmeyen kimse yoktur. İnsan sağlığına da oldukça yararlı olan bu çiçek, hemen hemen her yerde yetişme özelliğine sahiptir.

Papatya, Papatyagiller familyasına ait, maticaria, bellis gibi türleri olan bitkilere verilen isimdir. Bu çiçeğin özünde glikozit ve tanen gibi maddeler bulunmaktadır. Sinirsel duygulara, spazm çözmeye, gaz ve adet sancısına oldukça iyi gelmektedir.

Papatya Kurusu Nasıl Elde Edilir?

Uyku probleminden gaz problemine kadar birçok yararı bulunan papatyanın kendisini direk suda demleyerek kullanabileceğimiz gibi, her mevsim kullanmak için evde kendimizin kurutması ya da firmalar kurutulmuş halini satın almamız gerekmektedir. Evde kurutulma yöntemi olarak en doğal kurutma yöntemi gelen hava ile kurutmadır. Bu kurutma işleminde hiçbir kimyasal söz konusu olmaz ve son derece natürel olur. Fakat firmalar tarafından çeşitli yöntemler kullanılmaktadır; presleyerek, gliserin ile, borax ile, kumda, hava ile, silisyum ile, mikro dalga fırında kurutma yöntemleridir.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Çay Paketleme İşi ile Para Kazan

Papatya Kurusu Keseleme İşi Nasıl Yapılır?

Her mevsim papatya kullanmak isteyen kullanıcılarına hitap etmek isteyen firmalar, papatyaları mevsiminde toplayarak çeşitli yöntemler ile kurutarak bunları küçük keselerde satmaktadırlar. Bu keseleri daha çok aktarlar ve ufak firmalar satmaktadır. Bu işverenler de ek iş isteyen kişilerle anlaşarak keseleme işlemlerini bu şekilde yaptırmaktadır. Sizde evde Papatya kurusu paketleme işi yapmak istiyorsanız aşağıdaki başvuru formunu tam olarak doldurup gönderebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz başvurularınız detaylıca incelendikten sonra onaylanır ve iş durumuna göre firma tarafından size dönüş yapılır ve günlük kaç kilogram papatya paketleyebileceğiniz sorulacaktır. İstediğiniz kilogram kadar tarafınıza gönderilecek ve o gün içerisinde paketlemeniz beklenecektir. Bunu yanında size dijital tartı, eldiven, maske, galoş ve küçük keseler gelecektir. Yapmanız gereken 200 gramlık papatyaları keselere koyarak ağzını bağlamanız olacaktır. Size bir kurye gönderilecek ve hazırladığınız keseler alındıktan sonra günlük olarak ödemenizi almanız mümkün olacaktır.

Evde Papatya Kurusu Keseleme İşi İle Ne Kadar Kazanılır?

Evde papatya kurusu keseleme işi detaylarını sizinle paylaştık. Şimdi gelelim bu işten ne kadar kazanç elde edeceğinize; günlük 20 kg yani 100 adet papatya keseleme işi yaptığınızda 200 TL gibi bir kazancınız olacaktır. Fakat bu iş hafta 3 veya 4 kere olacaktır, dolayısıyla aylık 2400 TL-4000 TL arası bir kazanç sağlayacaksınız. Bu ek iş, bu zamana kadar anlattığımız birçok ek gelir fikrinden daha kolay bir iştir.

110 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir