Naftalin Paketleme

176 Başvuru
2.023 İnceleme
Evde Naftalin Paketleme İşi

Evde Naftalin Paketleyerek Para Kazanma

Ev masraflarını azaltmak, ek gelir sağlayarak gelirinizi artırmak istiyorsanız sitemizden kendinize en uygun ek işi bularak bunu sağlayabilirsiniz. Ev hanımları, emekliler ve öğrenciler başta olmak üzere birçok kişi ek iş yaparak geçimini sağlayabilmektedir. Size yeni bir kazanç kapısı fikri ile geldik. Evde Naftalin Paketleyerek Para Kazanma imkanınız olduğunu biliyor muydunuz? Gelin size bu işi detaylıca açıklayalım.

Naftalin Nedir?

Naftalin, kendisine özel kokusu olan, parlak kristal yapılı ve beyaz renkli bir bileşiktir. Organik bir yapısı vardır. Organik kimyada aromatik bileşikler sınıfı olarak adlandırılan halkalı yapılı bileşiklerden biridir. Erime noktası 81 derece iken, kaynama noktası 218 derecedir. Suda erimezken, alkol ve eterde kolayca eriyebilir. Süblimasyon adı verilen özel bir yöntem ile kömür katmanından elde edilmektedir. Ham gazdan ayrılan katranda ve havagazı elde edilirken bol miktarda bulunmaktadır. Bu gazın temizlenme aşamasında gazdan ve ayrılan katranından elde edilmektedir.

Naftalin güve ve buna benzer böcekler için öldürücü etkiye sahiptir. Bu sebepten dolayı, hemen hemen her ev içerisinde yaz başlarında kışlık kıyafetler toplanarak katlanır ve aralarına naftalin yerleştirilerek bu böceklerin zararlarından korunmuş olunmaktadır. Naftol, naftakinon, naftol, naftalin sülfoasitleri gibi bileşikler naftalin türeyerek dekalin, boyar maddeler, tetralin gibi bileşikleri oluşturur. Ayrıca naftalin siyah boya yapımında da kullanılmaktadır.

Naftalinin Zararları:

 • Naftalin öldürücü maddeler listesinde olan bir maddedir. İçerisinde kansere neden olabilecek kimyasallar mevcuttur.
 • Naftaline uzun süre maruz kalmak alyuvarlara zarar verebilmektedir. Bu da kansere neden olabilir.
 • Başta AB ülkeleri olmak üzere pek çok ülkede naftalin satışı yasaklanmıştır. Fakat ülkemizde hala satışı yapılmaktadır.
 • Naftalin içerisinde bulunan toksik maddeler sebebiyle zararlı bir kimyasaldır.
 • Hemen zararı olmadığı için zararsız gibi görünse de yavaş yavaş zehirleme etkisine sahiptir.
 • Naftalin katı halde bulunur ve suda çözünmediğinden dolayı direk gaz haline geçer. Bu olaya da süblimleşme denmektedir. Gaz haline geçmesinden dolayı solunabilir. Bu maddeye dokunduktan sonra yemek yemek veya vücuda sürmek zararlıdır.
Farklı Bir Ek İş Önerisi  Youtube'dan Para Kazanmak Ek Gelir Getirir Mi?

 Evde Naftalin Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Yukarıda birçok faydasını anlattığımız naftalini paketleyerek nasıl para kazanabilirsiniz inceleyelim. Naftalinler bildiğiniz üzere her evde bulunan maddelerdir; yararları olduğu kadar elbette zararları da vardır. Bu sebepten dolayı eğer naftalin paketleme işi yapmayı düşünüyorsanız sağlığınızı ön plana almalısınız.

Bu işi yapmak isteyenlerin dikkat edeceği genel hususlar ise;

 • Size kargo ile maske, bone, eldiven ve galoş gönderilir. Bunları hijyen ve sağlık amaçlı mutlaka kullanmalısınız.
 • Kargo içerisinde bir de naftalin, poşetler, zımba ve dijital tartı bulunacaktır.
 • 100 gramlık naftalinleri tartarak poşetleyin.
 • Poşetlerin ağzını kapatarak zımbalayın.
 • Bu poşetlerin hepsini kolileyin ve kargoya teslim edin.

 

Evde Naftalin Paketleyerek Para Nasıl Kazanılır?

Eğer ek iş yaparak para kazanıyor ve evde naftalin paketleyerek para kazanmak istiyorsanız, işin detaylarını yukarıdaki gibi yapmalısınız. Gelelim ne kadar kazanacağınıza, paketlediğiniz her 100 gramlık naftalin için 2 TL alacaksanız. Günlük 50 adet naftalin paketlerseniz günlük 100 TL, aylık ise 3000 TL kazanabilirsiniz.

Sizde evde naftalin paketleme işi yapabilirim diyorsanız aşağıdaki başvuru formunu tam olarak doldurup gönderebilirsiniz. Gönderilen bu başvurular sırayla incelenip onaylandıktan sonra iş yoğunluğuna göre firmalar en kısa zamanda başvurularınıza dönüş yapacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Mesaj Bırakmayı Unutmayın

Naftalin Paketleme (176 Başvuru)