Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

Köpek gezdirerek para kazanabilirsiniz. Köpekleri olan iş sahibi insanlar, köpeklerini, köpek otellerine verirler.

Köpek Gezdire İşi

Bir köpeği sahiplendiğinizde sizin kokunuzu hafızasına kazımaktadır. Sizin kokunuz onu rahatlattığı için kokunuzun bulunduğu eşyalar üzerinde uyumayı severler.

Eğer yavru bir köpek edindiyseniz size bağlılığı daha fazla olacaktır. Sizi dostu gibi görecek, her yere sizinle gelmek isteyecektir. Siz onun davranışlarını kontrol etmesine yardım ettikçe size olan güveni artacaktır.

İşte bu sevimli köpeklerle geçireceğiniz güzel saatler için size ücret ödenmesi, bence en güzel para kazanma yöntemlerinden biridir. Gelin şimdi köpek gezdirerek para kazanma konusunda daha detaylı bilgiler sunalım.

Köpekler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hayatımızda bize en güzel dostlukları yaşatan köpekleri gezdirirken mutlaka onları tanımanız gerekmektedir. Daha önce bir köpek besleyip büyütmediyseniz, bu yazıyı okumadan bu işi yapmanızı önermeyiz. Bu yüzden yazımızı dikkatlice okumanız köpek gezdirme işi yapmak isteyenler için oldukça önemlidir.

 1. Köpekler tüylerinin taranmasından çok hoşlanır eğer onunla bir bağ kurmak istiyorsanız mutlaka bir tarak ile tüylerini tarayın.
 2. Köpekler her ne kadar tüylü de olsa, soğuk havalar da tıpkı bizler gibi üşürler. Üşütmemesi için özen göstermelisiniz. Soğuk havalarda onu giydirerek gezdirmeniz daha iyi olacaktır.
 3. Tasması mutlaka boynunda olmalıdır. En kötü ihtimaller için sahibinin adı, soyadı ve iletişim numarası bulunan bir tasma taşımalıdır.
 4. Onlara gülümserken dişlerinizi göstermeyin, bunu agresif bir tavır olarak algılayabilirler.
 5. Mama ve suyu için metal kap kullanmayın; yazın sıcak, kışın ise çok soğuk olacaktır.
 6. Elma ve armut onlar için ölümcül olan arsenik taşımaktadır; kesinlikle yedirmeyin.
 7. Ayrıca çikolata, kafein içeren gıdalar, pişmiş soğan, taze ve kuru üzüm sağlıklarını olumsuz etkilemektedir, yedirmemelisiniz.
 8. Renkleri, renk körü insanların algıladığı biçimde algılar ve kısık ışıkta daha iyi görürler.
 9. Köpeklerin burnu, insanların parmak izi gibidir. Kaybolduklarında bulmak için kullanılır.
 10. Ter bezleri yoktur ve patilerinden terleme olayı gerçekleşir.
Farklı Bir Ek İş Önerisi  Sabun Yaparak Para Kazanmak

Köpek Nasıl Gezdirilir?

Sevimli köpeklerimizden kısaca bahsettikten sonra gelelim; Köpekler nasıl gezdirilir? Bu iş daha çok yurt dışında popüler bir iş olsa da ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlamaktadır. Çalışan veya evinden ayrılamayan kişiler köpeklerinin günlük birkaç saat gezmesi için size ücret ödemeyi kabul ederler. Köpeklerin dışarı gezmeye ve kaslarını açmaya çok ihtiyacı vardır. Peki onu nasıl gezdirmelisiniz? Gelin maddeler halinde inceleyelim;

 1. Köpekler lider olmayı ya da bir lideri takip etmeyi severler. Ona liderin siz olduğunuzu gösterin. Öncelikle gün derin bir nefes alın ve agresif bir tavır takınmayın. Gezintiye çıkmadan önce onu eşikte biraz bekleterek itaat etmesini bekleyin böylece gezinti boyunca sizi takip edecektir.
 2. Tasmasını mutlaka bulundurun ama çanta taşır gibi değil daha esnek ama koruyucu biçimde tutun.
 3. Gezintiye çıktığınızı unutmadan keyifle gidin ve köpeği tedirgin etmeyin. Böylece o da sakin olarak gezecektir. Eğer onu rahatsız edecek bir durum olursa sakinleşmesini sağlayın.
 4. Dışkısını yapabilmesi için ona fırsat tanıyın durakladığında siz de bekleyin. Bu dışkıları toplamak için bir poşet bulundurun ve çevreyi kirletmeyin.

Köpek Gezdirerek Nasıl Para Kazanılır?

Yukarıda anlattığımız gibi köpekleri gezdirebilirim, sakin, sabırlı ve hayvan sever biriyim diyorsanız bu işten para kazanma amaçlı değil de eğlenme amaçlı yapabilirim diyorsanız; ek iş sağlayan veya freelance sitelere bakarak bu işi kolayca alabilirsiniz. Bu ek iş ile günlük 15 TL ile 30 TL arasında para kazanmanız mümkündür. Aylık hesaba vurduğumuz da 500 TL ile 4500 TL arası kazançlar elde edebilirsiniz.

22 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir