Kına Paketleme

Evde Kına Paketleme İşi

Evde Kına Paketleme İşi

İlerleyen teknoloji sayesinde her yeni gün yeni bir iş fikri doğmaktadır. Sizler için her gün bu fikirleri derlemekteyiz. Bildiğiniz gibi kınalar sünnet ve kına geceleri başta olmak özel günlerimiz için olmazsa olmaz haline geldi. Bu kınaları daha çok küçük paketler halinde aktarlar ve firmalardan satın almaktayız. Alınan bu kınaların elbette bir yapım aşaması vardır. Peki bu aşamadan para kazanmak hiç aklınıza gelmiş miydi? Şimdi gelin evde kına paketleme işi ile nasıl para kazanabilirsiniz inceleyelim.

Kına Nedir?

Kına, kına ağacının yapraklarından kurutularak öğütülme yoluyla elde edilen çoğunlukla Arabistan’da yetişen bir çeşit tozdur. Kına ağacı büyüklük açısından Sedir ağacı ve yaprakları açısından da Zeytin ağacına benzemektedir. Kına kullanımı genellikle bayanlar tarafından saç ve eller için, erkek tarafından ise saç ve sakal için yapılmaktadır. Kına turuncuya çalan kırmızımsı bir renktedir. İnsan tarafından tedavi amaçlı da kullanılmıştır. Soğutucu ve vücudu rahatsız etmeyen bir kurutucu özelliği vardır.

Vücuda sürüldüğünde sertlikleri yumuşatan, su ile kaynatıldığında ateş yanıklarına faydası olan bir merhemdir. Bu şekilde ağrıyan bölgelere sürüldüğünde sinirleri yumuşatır ve ağrıyı azaltır. Çocukların ağzında veya dilinde oluşan pamukçuklar için de son derece faydalıdır.

Kına ağacı üzerinde beyaz renkli ve güzel kokulu çiçekleri bulunur. Bu bembeyaz çiçekler yaş veya kuru şekilde esans olarak kullanılmaktadır. Ayrıca kına çiçekleri, yumuşatıcı, nemlendirici ve gözenekleri açıcı özelliklere de sahiptir.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Ihlamur Paketleme 2019

Evde Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Kınanın birçok faydasını sizlere ufak da olsa yukarıda bahsetmeye çalıştık, kınaları hayatımızın oldukça önemli bir yeri vardır. Eskiden aile büyüklerimiz için bir nevi saç boyası görevi de gören kına, özellikle sünnet ve düğünler de ise adetlerimizi yansıtmaya devam etmektedir.

Yaz dönemlerinde artan kına geceleri ve sünnet için üretimi ve satışı daha da hızlı olması gereken kınaların paketlenmesi aşaması ise şu şekilde yapılmaktadır. 100 gram, 250 gram ve 500 gramlık poşetler haline getirmeniz gerekmektedir. Paketleme işi için size eldiven, maske, galoş, dijital tartı, zımba ve gramaja göre poşetler verilecektir. Öncelikle yapmanız gerekenler şöyle olacaktır;

  1. Galoşunuzu ayakkabınıza veya ev ayakkabınıza geçirin.
  2. Eldivenlerinizi, bonenizi ve maskenizi takın.
  3. Dijital tartıya 100 gram, 250 gram ve 500 gramlık poşetler oluşturun.
  4. Sonra bunları zımbalayın ve kolilere yerleştirin.

İşte yapmanız gereken tüm işlemler bunlardır. Bunları yaptıktan sonra gelecek olan kargo görevlisine ürünleri teslim ederek ücretinizi alabilirsiniz

Evde Kına Paketleme İşi İle Ne Kadar Kazanacaksınız?

Kına paketleme işi yapılarak nasıl kazanç sağlayacağınızı anlattık, şimdi gelelim kazancınızın miktarına… Size paketleyeceğiniz her kilogram kına için 4 TL verilecektir. Günlük 20 kilogram kına paketlerseniz günlük kazancınız 80 TL, aylık kazancınız ise 2400 TL olacaktır.

Sizde evde kına paketleme işi yapmaya karar verirseniz aşağıdaki başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup gönderebilirsiniz. Gönderilen başvurular sırayla incelenip onaylandıktan sonra iş yoğunluğuna göre firmalar size dönüş yapacaktır.

456 Comments

  • Merhabalar bursa osmangazi yunuselide oturuyorum daha once boncuk isi yapmistim elim hizlidir is almak istiyorm eve dönüs yaparsaniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir