İzmir Evde Ek İş İçin Neler Yapılmalı

İzmir’de Evde Ek İş İçin Yapabilmek İçin Öneriler

Bugünkü yazım da size evde boş zamanlarınızda para kazanmanın yollarından bahsedeceğim.
Umarım yazı boyunca vereceğim bilgiler sayesinde iyi miktarlarda para kazanıp eviniz için ailenizin bütçesine ufak ufak katkı yaparsınız. Öncelikle ne iş yapacağımıza karar vermeden önce, hangi saatler arasında boş olduğumuzu belirlemek daha doğru olur. Mesela sabah 9 ile 10 arası gibi yada akşam 17:00 ile 22:00 gibi.

Sonra yapılan işle ilgili önce bilgi sahibi de olmamız gerekmektedir. Yada başkasının işini yaparak 50-100 TL. kazanmaktansa kendi işimin patronu olurum daha çok kazanç sağlarım istediğim zaman dinlenirim istediğim zaman çalışırım dediğinizi de duyar gibiyim.

Elbetteki yapabilirsiniz, size burada uzun uzun iş yapmak için şunları şunları yapın şunlar böyledir deyip kafanızı şişirmek istemiyorum. Kısa ve öz bilgiler vermekten yanayım ben o uzun uzun devrik cümleler kurmaktan yana değilim.

Biliyorsunuz yapacağımız işi belirledik. Örneğin sabun paketleme işi, yada daha büyük düşünelim üretimden bahsediyorum sabun yapma işi, bunu nasıl yapacağız? Benim bilgim hiç yok dediğinizi duyar gibiyim? Herkes anasının karnında öğrenmiyor bu işi, tabi ki özverili bir çalışma ufak bir bilgi birikimi ve öz güvenden bahsediyorum ben size.

Para nereden bulacağız diyorsunuz?

Ülkemizde bilindiği üzere KOSGEP (Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme) buyurun link www.kosgeb.gov.tr gibi bir kuruluş var, ve her yıl binlerce kişiye geri ödemesiz altını çiziyorum 50.000 – 100.000 TL. hibe destek sağlamaktadır.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Kayseri Evde Ek İş İlanları

Siz başvurunuzu yapmadan önce bir proje hazırlıyorsunuz. Küçükbaş hayvan çiftliği kurmak mesela. Bu projenizle Kosgep’e başvurunuzu yapıyorsunuz. Şartlar olarak 18 yaşını doldurmuş olmak birde herhangi bir okul halk eğitimden yada uygulamalı girişimcilik eğitimi almalısınız. İşkur’da bu belgeyi bazen açtığı kurslarla vermektedir. Başvurunuz sonuçlandığında kredi yada hibe alma şansına sahip olacaksınız. Verdiğim linkten detaylı bilgiye ulaşabilir, yada nette KOSGEP kelimesini aratabilirsiniz.

Şimdiden kuracağınız işlerde başarılar diliyoruz.

Hangi işleri seçebilirim?

Bir de bahsetmek istediğim konu ise evde İnternet üzerinden de güvenilir anket şirketlerini kullanarak
hem ürünlerle alakalı görüşlerinizi bahsederek hemde harçlığınızı kazanırsınız. Bazı anketlerin 5-10-20 lira civarında geldiğini de unutmayın. Haftada bazen 2-3 anket gelirken bazen 5-7 adete ulaşmaktadır.

Bazı siteler size 1-7 lira arasında anket göndermektedir. Unutmayın gönderilen anketlerin bir süresi ve hitap ettiği bir kategori bulunmaktadır. O yüzden ne kadar doğru bilgi anketlerde o kadar çok tutarlılık sağlamaktadır. Doldurduğunuz anketlerden size belli bir miktarda sonra ödeme yapılmaktadır.
Yada ben anket doldurmak istemiyorum, başkalarına anket doldurtmak istiyorum derseniz Anketörlük yapabilirsiniz.

Ne kadar kazanabilirim?

Avm’lerde yada halkın yoğun olduğu yerlerde belli yaş gruplarına anket yaparak anket başı 20 Lira 30 Lira gibi tutarlar kazanabilirsiniz. Anket işi yapmak istiyorsanız aşağıdaki başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup gönderebilirsiniz. Onaylanan başvuru sahiplerine geri dönüş yapılarak detaylı bilgiler aktarılacaktır.

Şimdiden bol kazançlar diliyorum.

31 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir