Ihlamur Paketleme 2019

Ihlamur bitkisinin kış aylarında bir çok hastalıktan koruduğunu hepimiz duymuşuzdur. Yaz aylarında bu kadar çok tüketilmese de kış aylarında ıhlamur tüketimi neredeyse 6 kat artmaktadır. Bu artış aynı zamanda bir çok insana bir gelir kapısı haline gelmektedir. Ihlamur öyle bir bereketli bir bitkidir ki hem kış aylarında hastalıktan korunmamıza yardımcı olur hem de bize ek gelir imkanı sunmaktadır.

Kilogram fiyatının fazla olması sebebiyle satın almak isteyen kişiler daha çok küçük paketlerden almayı tercih etmektedirler. Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla aktarlar veya diğer satış yapan yerler ıhlamurları paketleyecek kişilere ihtiyaç duymaktadır.

Siz de evde ıhlamur paketleme işi ile para kazanabilir evinize ekonomik olarak katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken etrafınızda ıhlamur satışı yapan yerler ile görüşerek bu tür bir elemana ihtiyacı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu işten kazanacağınız miktarı yine kendiniz belirleyebilirsiniz. İster günde 2 saat isterseniz de 8 saat ayırarak kazanmak istediğiniz tutarı kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu işi yapabilmek için ne üniversite mezunu olmanız gerekir ne de belirli bir sermayeye ihtiyaç duyarsınız. Tamamen el becerisi ve hızına bağlı olan bu iş ile ek gelir elde edebilirsiniz.

Ihlamur Paketleme İşi Nasıl Yapılır ?

Boş zamanlarınızda aile ekonomisine katkıda bulunmak için yapabileceğiniz bu iş aslında göründüğü kadar zor değildir. Size verilecek kilolarca ıhlamuru küçük paketlere koymanız gerekmektedir. Bu işi yaparken her şeyden önce hijyen kurallarına uymaya dikkat etmelisiniz.  Satılan tüm ürünler Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilmekte olup uygun olmayanlar satıştan kaldırılmaktadır.

Ihlamur Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Teslim almış olduğunuz ıhlamurları önce sadece işe yarar kısımları kalacak şekilde ayıklamalısınız. Ayıklama işlemleri tamamlandıktan sonra sizde bulunan veya işletme tarafından size verilecek olan hassas tartı ile belirtilen gramaj kadar ıhlamuru paketlere yerleştirmelisiniz. Bir adet paketleme işini en fazla 1 dakika kadar kısa bir süre içinde yapabilirsiniz. Bir süre sonra eliniz alışacak ve daha kısa süre içerisinde daha fazla paketleme yapabileceksiniz. İşi ne kadar kısa süre içinde bitirirseniz hem daha fazla para kazanabilir hem de işletmenin sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Hızlı Para Kazanmanın Yolları

Yukarıda da gördüğünüz gibi evde ek iş imkanı arasında neredeyse en kolay iş diyebileceğimiz evde ıhlamur paketleme işini siz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Gündüz saatlerinde kendi işinizi yapabilir eve geldiğinizde de eşiniz ve çocuklarınızla bu işi yaparak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Yalnızca ıhlamuru paketleyerek değil aynı zamanda bunun satışını gerçekleştirerek de para kazanabilirsiniz. Elinizde bu işe yatırmak için az da olsa bir para var ise o parayla kısa zamanda daha fazla miktarlar kazanabilirsiniz. Aktarlardan ıhlamuru kilogram fiyatıyla satın alarak bunları küçük paketler halinde tekrar aktarlara veya yakın çevrenizde bulunan insanlara satabilirsiniz. Her iki yöntem ile de sizin çabanıza bağlı olarak yüksek veya düşük rakamlar kazanabilirsiniz. Ülkemizde bir çok insan bu iş ile hem gelir elde etmekte hem de aile ekonomisine az da olsa katkıda bulunmaktadır.

Ihlamur paketleme İşinden Ne Kadar Kazanırım?

Ihlamur paketleme işini yapmak için kararınızı verdiyseniz gelelim bu işten ne kadar kazanacağınıza. Evet arkadaşlar ıhlamur paketleyerek Haftada 400-500 TL arası ayda ise 1800-2000 TL arası bir ek gelir kazanabilirsiniz.

Bu işi sadece ev hanımları değil; öğrenciler veya normal meslek sahibi olanlar da yapabilir. Eve geldiğinizde televizyon karşısında harcadığınız vakitleri bu işe harcadığınızda ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

Sizde evde ıhlamur paketleme işi yapmaya karar verirseniz aşağıdaki başvuru formunu eksiksiz doldurup gönderebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz bu başvurular sırayla incelendikten sonra onay aldığında iş yoğunluğuna göre firma tarafından size dönüş yapılacak ve size yapmanız gereken iş detayları anlatılacaktır.

94 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir