Halı Saha Maçlarından Ek Gelir Elde Edin

Futbol tüm dünyada kabul görmüş ve en çok sevilen spor dallarından birisi durumundayken bu sevgi üzerinden ek gelir elde etmek istemez misiniz. Birden gözlerinizin parladığını görür gibi olduk. Evet yanlış okumadınız halı saha maçını izleyerek para kazanmak aile bütçenize ek gelir getirmek gerçekten de çok kolay olacak.

Halı Saha Maçından Nasıl Ek Gelir Kazanacağız?

Halı sahalarda maç izleyerek para kazanmanın yolu öncelikle sahanın sahibiyle güzel bir diyaloğa girin ve elinizde küçükte olsa bir kamera olsun. Bir adet tripod ile bu iş artık sanıldığından da çok kolay olacak. Ancak her şeyden önce bilgisayardan bir yazı çıkarmanızı öneriyoruz. Yani reklamımızı yapacağız. Manşet aynen şöyle olacak. Halı Saha Maçlarınız Videoya Çekilir – İrtibat : Telefon numaranızı yazabilirsiniz. Bu manşeti kağıda dökün ve görüştüğünüz tüm halı sahalara yapıştırın.

Ondan sonra İşe yetişemeyeceğinizi garanti edebiliriz. Çünkü bu işi bizzat biz test ettik. Geçen bir halı saha maçımızı çekmesi için bir arkadaştan rica ettik, o bizim maçı çekerken gören herkes bizim maçımızı da çeker misiniz diye ücret ne kadar diye sormuşlar. Gerçi bu sistem yeni yeni kurulmaya başlıyor ama tam teşekküllü olarak tüm halı sahalara yansıyana kadar siz bu işin ekmeğini fazlasıyla yersiniz.

Çekimi Nasıl Yapacağız?

Şimdi reklamımızı tüm halı sahalara yaptık diyelim, başlangıç olarak orta halli bir adet kamera buluyoruz, eşiniz dostunuzda bile vardır. Emaneten alsanız 2 haftada sıfır makine parasını rahatlıkla çıkarırsınız. Bir adet tripod ihtiyacımızı giderdikten sonra yan yana 2-3 tane sahası olan spor tesisinin birisine gidin ki burada amacımız görsel reklam yani kendinizi maç yapmaya gelenlere gösterin bizim millet meraklıdır etrafınızı saracaktır.

Sonra saha sahibine kıyak olması amacıyla onun istediği sizin reklamınızı yapabilecek kapasitede bir takımın maçını kayda almayı teklif edin ki mutlaka kabul edeceklerdir.

Tripod ile birlikte sahanın en güzel görüntü alan yerine geçin. Burası muhtemelen halı sahanın orta çizgisinin bir ucu olur. Tripodun yüksekliği çok fazla olmadan çokta aşağıda olmadan takımların ısınma anından son bitiş ziline kadar tüm maçı güzelce kayda alın.

Kayıt Anında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İşte işin püf noktası burası, maçı kaydettiğiniz esnada gol atıldığı an golü atan futbolcuya 1-2 saniye biraz yakın çekim yapın, bu futbolcunun hoşuna gidecektir. Televizyonda kendisini izlerken daha da gururlanacaktır. Bizim milletimiz övülmeyi sever 😉 .

Önemli anları yakın çekime alın gollerin açılarını falan iyi ayarlayın, görüntü izlendiğinde izleyende zevk alsın. Az çok futbol maçını televizyondan izlemişsinizdir. Çekimlerde kameraman nasıl önemli anlarda zomlama yapıyor sizde bunları deneyin. İlk etapta biraz zorlansanız da 1-2 kayıt sonrası bu iş artık çok kolay gelecektir.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Evde Yaprak Sarması Yapma

Kayıt Tamamlandı Şimdi Ne Yapacağız?

Maçın kaydını bitirdiniz şimdi gelelim bir önemli nokta olan montajlama işine. Şayet bilgisayar ve program kullanma seviyeniz düşükse montaj biraz uğraştırabilir onuda zamanla öğrenirsiniz. Aslında şimdi ki tüm programların nasıl kullanılacağına dair videolu anlatımları youtube de mevcut. Hiç bilginiz olmasa bile rahatlıkla programı kullanabilirsiniz. Elimizde olan video kaydını bilgisayara 2-3 klasöre kaydedin ki ne olur ne olmaz bir kenarda sağlam ve ham bir kayıt dursun.

Montajlama derken de hemen gözünüz korkmasın video kendi özel formatını mp4 formatına çevireceksiniz. Futbolcuların özel istekleri olursa onu yapacaksınız. Sizden isteyebilecekleri en özel istek gol pozisyonlarının normal görüntüden sonra birde yavaşlatılmış şekliyle ekranlara gelmesi. Bunları yapabilmeniz içinde sizlere lazım olacak ama her türlü isteğinizi de yerine getirebilecek iki adet program önerebiliriz.

Bunlardan birincisi SolveigMM Video Splitter Business Edition diğeri ise Wondershare Video Converter Ultimate bu iki programın alabilirseniz full sürümünü satın alın ve arkanıza yaslanın. Her şeyi anında yapan bu iki program her zaman lazım olacaktır.

Kaydı Nasıl CD veya DVD ye Aktaracağız?

Elimizdeki ham kaydın montajlaması bittikten sonra DVD yi bilgisayara takın ve USB Flash bellek gibi biçimlendirin. Daha sonra montajladığınız kaydı DVD nin içine sürükleyip bırakın. DVD ye yazma işi bittikten sonra ilk ek gelirimizi almaya hak kazanmış oluyoruz. Bir DVD ye kaydı halı sahada kaç kişi oynuyorsa ki buda ortalama 12 veya 14 kişi olabiliyor. Maçtan sonra isterseniz sorabilirsiniz de kaç kişi kayıt istiyor diye muhtemelen de herkes isteyecektir.

Siz fiyatlandırmayı nasıl yapacaksınız değil mi. İsterseniz 12 veya 14 DVD ye kayıt olsun farketmez DVD ücretleride istediğiniz ücretin içinde olsun, her bir DVD tanesi 1 TL olsa hepsi 14 TL edecektir. Bir kayıttan minimum 100 TL alsanız DVD masrafı çıktıktan sonra elinizde 86 TL kâr kalacaktır. Toplam ücreti artırıp azaltmak tamamen sizin inisiyatifinizdedir. İsterseniz minimum fiyattan başlayıp işler yoğunlaştıkça fiyatta artışa gidebilirsiniz.

Anlatım biraz uzun oldu ama sizlere işin başlangıcından sonuna kadar en ince detayına kadar izah etmeye çalıştık. Umarız ek iş fikri size uygundur ve aile bütçenize ek gelir elde edersiniz. Sonuçta bu iş akşamları olacaktır. Sizde genelde gündüzleri dinlenebileceksiniz.

Halı Sahada Video Kaydından Ne Kadar Kazanacağız?

Ülkemizde halı saha maçları genellikle yarımşar saatten toplam 1 saat sürmektedir. Bir akşamda minimum 3 maç çekseniz her maçtan 100-150 TL arası bir ücret alsanız, gecede 450 TL kazanç elde edersiniz. 10 Günde 4500 TL, bir ayda 13.500 TL gelir elde edebilirsiniz. haydi 3500 TL masraflarınıza saysanız ayda elinize net olarak 10.000 TL gibi hatırı sayılır bir gelir kalacaktır.

Hepinize bol kazançlar diliyoruz. Ek gelir elde etme yolları ile ilgili diğer konularımıza göz atmayı unutmayın ayrıca web sitemizdeki konuları sosyal medyada ve tüm arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmamanız dileklerimizle hoşçakalın.

Örnek Kendi Çekimimiz: [youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=8ptQxnzIk8w” width=”100%” height=”350″]

Örnek 2: [youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=kX1mLVimmtk” width=”100%” height=”350″]

19 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir