Evde Ruj Paketleme

148 Başvuru
1.886 İnceleme

Evde Ruj Paketleme İşi İle Para Kazanma

Makyaj, bütün kadınların kendisini güzel, bakımlı ve hoş hissetmek açısından yaptığı bir bakım türüdür. Günümüzde sadece kadınlar tarafından değil, erkekler tarafından da kullanılmaktadır. Çoğunlukla kusur kapatmak, güzelliği ön plana çıkarmak için kullanılmaktadır. Aynı zamanda  sanatçıların başka bir karaktere bürünmesine de yardımcı olmaktadır. Kullanım alanı arttıkça da malzeme sayısı artmaya başlamıştır. Her yeni gün geliştirilmiş yeni bir makyaj malzemesi üretilmektedir. Cildinize daha az zarar veren, nem oranını koruyan ürünler gibi yararlı ürünler çıkması en sevindirici kısmı olmaktadır. Fakat tüm bunlara rağmen herkesin vazgeçemediği bir ürün vardır ki hiç makyaj yapmayan kişi bile bu ürünsüz yapamamaktadır. Hepinizin tahmin ettiği gibi bu ürün rujdur. Hangi rengi tercih ederseniz edin bu ürünü kullanmayan yoktur elbette.

Peki Bu Kullanmaktan Vazgeçemediğimiz Ürün; Ruj Nedir?

Geçmişte bugüne kadar, tarihin her zaman diliminde kadınlar dudaklarını nemlendirmek ve renklendirmek amacıyla ruj kullanmıştır. Tabi o dönemlerde şimdi bildiğimiz ruj olmasa bile bitkisel olarak karışımlar yaparak doğal rujlar elde etmiş ve dudak bakımlarını gerçekleştirmişlerdir. Orta Çağ döneminde batıl bir şekilde kullanılması yasaklansa da , 1800’lü tarihlerden itibaren gerek erkek gerekse kadınlar tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

İlk modern ruj üretimi 1884 yılında Fransa’nın Paris şehrinde yapılmıştır. Rujlar hint yağı ile geyik don yağından yapılmaktaydı ve ipekten koruma kesesi vardı. Bundan önceki rujlar, ruj bal mumu ve kırmızı boyadan yapılmıştır. Bu yüzden rujlar hep kırmızı renkte olmuştur. Fransızca rouge, yani kırmızı manasında olup dilimize ruj olarak geçmiştir.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Evde Tesbih Dizme

Günümüzde ise neredeyse tüm kozmetik markalarının ruj üretmekte olduğunu biliyoruz. Hangi kozmetik mağazasına giderseniz gidin orada renk renk rujlar olduğunu rahatça fark edebilirsiniz. Rujları incelediğinizde her birinin altında renginin kodlu olduğu bir etiket mevcuttur. Peki firmaların sizden bu etiketleri yapmanızı isteyerek para kazanacağınızı biliyor muydunuz? Gelin size bu ek gelir yöntemini detayları ile açıklayalım.

Evde Ruj Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Birçok kozmetik firmasının ruj ürettiğini söylemiştik. Çeşit çeşit rujları ayırt etmek için her birinin kendine ait kodları bulunmaktadır. Eğer ruj kullanıyorsanız bunu hemen gözlemlemeniz mümkün olacaktır, ruj kutusunun altına baktığınızda bu kodu rahatça görebilirsiniz. Gelelim bu yöntemle nasıl para kazanacağınıza; dediğimiz gibi her rujun kendi kodu mevcuttur. Sizden istenen ise her kodu doğru ruj ile eşleştirmeniz yeterli olacaktır.

Firmalar size her renk kodu koli olarak gönderecek ve yanında etiketleri de size teslim edecektir. Tek yapmanız gereken etiketleri paketinden çıkararak, doğru ruj rengini bularak, rujun altına yapıştırmanız olacaktır.

Evde Ruj Paketleme İşi İle Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Yukarıda anlattığımız şekilde etiketleme yaptığınız her ürün için tane başı bir ücret alacaksınız. Örnek vermek gerekirse A firması 0.5 TL iken B firması 1 TL olmaktadır. Ortalama olarak ruj başına alacağınız tutarı 1 TL olarak hesaplarsak günde 200 adet ruj paketlediğinizde, elinize günlük 200 TL gibi bir ücret geçecektir. Aylık bu şekilde çalıştığınızda ise 6 bin TL kazanç elde edebilirsiniz.

Sizde evde ruj paketleme işi yaparım diyorsanız aşağıdaki başvuru formunu doldurup gönderebilirsiniz. Başvurularınız detaylıca incelendikten sonra onaydan geçenlere firmalar iş durumuna göre dönüş yapacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Temmuz 2019

Facebook Yorumları

Mesaj Bırakmayı Unutmayın

Evde Ruj Paketleme (148 Başvuru)

  1. Uşak’ta okuyorum öğrenciyim paraya çok ihtiyacım var makyaj malzemelerine çok ilgim var o yüzden sıkıntı çıkmadan yapabilirim geri dönerseniz çok sevinirim