Evde Makale Yazarak Para Kazanmanın Yolları

Makale yazarak para kazanmak dediğimiz zaman hepinizin aklına zor bir iş gibi gelir. Fakat makale dediğimiz şey, tam olarak şu anda okuduğunuz yazı. Yani bilgi veya içerik diyebiliriz. Herhangi bir konuda makale yazarak para kazanabilirsiniz.

Evde Makale Yazarak Para Kazanın

Tahmin ettiğiniz gibi öyle çok büyük bir bilgi birikimi gerektirmeyen makale yazma işi tamamen yaptığınız araştırmalara geçmişten kazandığınız tecrübeleri yazıya dökme işi olarak da adlandırabiliriz.

Makale ne üzerine olmalı?

Evet makale yazmaya karar verdiniz ama neyi anlatacağınızı bilmiyor musunuz? Onunda cevabı çok basit kendinizi örnek alabilirsiniz. Normal sade vatandaş gibi internette ne arıyorsunuz ilgi alanınız nedir? Arama motorunda aradığınızı nasıl yazıyorsunuz? Mesela Nasal Plast Burun Bandı fiyatları  diye arama yaptınız değil mi? İşte makalenizin başlığı bu olmalı.

Daha sonra burun bandını nasıl ve ne zamanları kullanıyorsunuz, ne amaçla kullanacaksınız. Faydaları nelerdir? İşte tüm bu soruların cevaplarını içeren bir yazı yazdığınız zaman alın işte size başarılı bir makale ortaya çıkmış oldu.

Yazdığım makaleyi nerede satacağım?

İşin püf noktalarından birisi de burası, yazmış olduğunuz makaleyi kime nasıl satacaksınız. Bu konuda sizlere bir kaç forum vereceğim. Hem ufkunuzu açacak, hem de internet dünyasında neler olup bittiğini öğreneceksiniz. Siteler: r10.net, sadeceon, bionluk gibi siteleri google’da arattığınızda karşınıza çıkacaktır.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Evde Tercümanlık Yaparak Para Kazan

Makale yazarak ayda ne kadar para kazanırım?

Makale yazarak para kazanmak yazdığınız makale türüne göre değişiklik göstermektedir. Zor bir alanda yazdığınız makale daha yüksek fiyata alıcı bulabilir. Ancak şöyle bir ortalama fiyat belirtebiliriz, 100 kelime burun bandıyla alakalı bir makale 1.5 dan alıcı bulur. Her sektör farklıdır. 2 TL ye de yazabilirsiniz.

Makale yazarken tüm alıcıların, yani site sahiplerinin aradığı önemli hususlar şunlardır:

  • Makale akıcı olmalı.
  • Makale okuyucuyu sıkmamalı.
  • Aynı kelimeler tekrar tekrar kullanılmamalı.
  • Makale okuyucuya doğru bilgi vermeli.
  • Kesinlikle ve kesinlikle kopya içerik eklenmemeli.

Bir web sitesi sahibi satın aldığı makalenin kopya içerik olup olmadığını hemen anlar siz kopya yazarsanız sadece kendinizi kandırırsınız bunu sakın unutmayın.

500 kelimelik bir makale yazsanız 7.5 TL kazandığınızı varsayarsak, günde 10 makale yazsanız toplamda 75 TL ayda 2250 TL kazanç demektir.

Buradan şu anlamı çıkarabilirsiniz. Ne kadar makale yazarsanız o kadar çok kazanırsınız.

Sitemizde daha farklı ek gelir kazanmanın yolları anlatılmaktadır. Ama biz size yapabileceğiniz en kolay işi anlatmaya çalıştık. Birisi el örgülerinden para kazanmak ister, bir diğeri teknoloji marketinde çalışmış orada ki bilgilerinden makale yazabilir. Hiç bir zaman sınır yoktur. Bankacı kredi vs. ile alakalı makale yazabilir.

Ek gelir kazanmak istiyorum diyenler için değişik fikirlerin sunulduğu konumuza göz atabilirsiniz.

Şimdiden hepinize bol kazançlar diler, sitemizi sosyal medyada paylaşarak tüm ek gelir, ek iş arayan dostlarınıza duyurmanız dileklerimizle hoşçakalın.

26 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir