Evde Kuruyemiş Paketleme

Evde kuruyemiş paketlemek oldukça kolay bir ek iştir. Kuruyemişler hepimizin özel günlerde, televizyon izlerken, kahvaltılarımızda, yanımızda sağlıklı atıştırmalıklar taşımak istediğimizde tükettiğimiz besinlerdir. Hepimizin favorisi olan bir kuruyemiş mutlaka vardır. Fakat çoğunlukla karışık olanlar satılmaktadır bunun sebebi ise ailede herkesin farklı bir çeşidi sevmesidir.

Karışık kuruyemiş paketleri sayesinde evdeki herkes sevdiği kuru yemişten tatmış olmaktadır. Bu fikri benimseyen birçok şirket kuruyemişleri ayrı ayrı satmaktansa karışık şekilde satmaktadır.

Düğün, nişan, kına ve sünnet düğünü gibi organizasyonlarda da bu şekilde tüketildiğinden bazı şirketler bu kuruyemişleri karışık şekilde çuvallayarak siz ek gelir elde etmek isteyenler için paketleme işini ortaya çıkarmıştır. Bu işi nasıl yapacağınızı şimdi detaylı olarak inceleyelim.

Kuruyemiş Nedir?

Kuruyemiş, çeşitli bitkilerin, meyve ya da tohumlarının kurutulmasıyla veya kavurulmasıyla üretilen, oluşturulacak çeşide göre tuz veya şeker eklenmesi ile çerez haline gelen atıştırmalıklardır. En bilinen ve en çok tüketimi olan kuruyemiş çeşitleri şunlardır; antep fıstığı, ay çekirdeği, badem, ceviz, fındık, fıstık, leblebi, kuru üzüm, kabak çekirdeğidir.

Bu listeyi yaza yaza bitiremeyiz elbette. Sağlık açısından oldukça faydalı olan bu besinler içerisinde yüksek protein, yağ, karbonhidrat, mineral ve vitaminler bulundurmaktadır. Bu yüzden de tüm diyetisyen ve doktorlar tarafından tavsiye edilen bir besin olarak varlığını sürdürmektedir.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Evde Kurutulmuş Meyve Paketleme

Evde Kuruyemiş Paketleme İle Para Kazanma

 Evde Kuruyemiş paketleme işi diğer ek işlere kıyasla çok daha kolay ama dikkat edilmesi gereken bir iştir. İş başvurusu yaptığınızda sizden Halk Eğitim tarafından alacağınız hijyen belgesini talep edeceklerdir. Daha sonra çalışacağınız ortamı denetlemek isteyeceklerdir.

Yiyecek ve içecek firmaları hijyen konusunda son derece hassas firmalardır. Şartlara uygun olmanız halinde yukarıda belirttiğimiz gibi gerekli tüm malzemeler kurye aracılığıyla size ulaşacaktır. Günlük sizin performansınıza bağlı olarak alacağınız tutar değişmektedir. Ancak ortalama bir fiyat verecek olursak 50 kilogramlık evde kuruyemiş paketleme işinden 100 TL gibi bir ücret kazanacaksınız.

Aylık hesaba yansıtacak olursak bu ücret 3000 TL’yi aşmaktadır. Zaman geçtikçe hızlanacağınızdan bu ücretin kat ve kat fazlasını kazanabilirsiniz. Firmaların sizden memnun kalması halinde asla işsiz kalmaz ve devamlı kazanç elde etmeye devam edersiniz. Eğer bu işe uygunum ve yapabilirim diyorsanız aşağıda yorum yazarak başvuru gönderebilirsiniz.

İncelenen başvurular onay sürecinden geçtikten sonra iş durumuna göre firmalar size dönüş yapacaktır.

206 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir