Evde Kurutulmuş Meyve Paketleme

Kurutulmuş Meyve Paketleme İşi

Evde yapacağınız ek işler ile nasıl para kazanacağınızı birçok yazımızda belirttik. Şimdi sizlere yeni bir iş fırsatı olan evde kurutulmuş meyve paketleme işi nedir, nasıl yapılır gibi konuları inceleyeceğiz. Bu para kazanma yöntemini merak ediyorsanız, buyurun detaylar yazımızın ilerleyen kısmında olacak…

Kurutulmuş Meyve Nedir?

Vitamin ve mineral deposu olan meyveler, en çok tükettiğimiz besinler arasındadır. Her mevsim farklı lezzete sahip meyveler yetiştirilmektedir. Fakat her mevsim istediğimiz meyveyi bulamadığımızdan dolayı meyveleri kurutarak istediğimiz zamanlarda tüketebilmekteyiz.

Eskiden beri meyvelerin kurutulup kullanıldığını bilmekteyiz, en çok kurutulan meyve ise kuşkusuz kayısıdır. Günden güne artan meyve çeşitleri ile artık her meyvenin kurusu üretilip satılmaktadır. Kurutulacak meyveler özenle seçilerek ısıl işleme tabi tutularak kurutulmaktadır. Tazeliğini koruması amacı güdüldüğü için yüksek derecelerde veya sağlıksız yöntemlerle kurutma işlemi yapılmamaktadır.

Artan teknolojik yöntemler sayesinde tüm meyvelerin kurutulmuş halini istediğiniz zamanda tüketebiliyorsunuz. Daha önce sadece aktarlar da bulunan kurutulmuş meyveler artık tüm firmalar tarafından üretilip satılan bir ürün olmuştur.

Evde Kurutulmuş Meyve Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Yukarıda detaylıca bahsettiğimiz kurutulmuş meyvelerin üretimi gün geçtikçe artmaktadır. Bu artış paketleme için ekstra eleman çalıştırma ihtiyacını doğurmaktadır. Kuruyemiş firmalarının birçoğu bu sektör içerisine girdiğinden dolayı kuruyemiş paketleme ile aynı mantıktadır.

Tüm yiyecek içecek firmaları gibi kurutulmuş meyve satan firmalar da hijyene son derece önem vermektedirler. Öncelikli olarak bu işi yapacaksanız hijyen en önem verdiğiniz nokta olmalıdır. Sık sık evde yiyecek içecek firması ile çalışacaksanız Halk Eğitim Merkezi’nden hijyen belgesi temin etmelisiniz. Daha sonra evinizde bu işler için ufak ama oldukça hijyenik bir bölge ayırmalısınız. Gelelim esas kısma; paketleme başvurusunu nasıl yapacaksınız?

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Pekmez Satma

Sizde evde kurutulmuş meyve paketleme işi yapabilirim diyorsanız aşağıdaki başvuru formunu eksiksiz doldurup gönderebilirsiniz. Başvurunuz sıra numarasına göre incelenip onaylandıktan sonra iş yoğunluğuna göre firma çalışacağınız ortamı hijyenik olup olmadığını kontrol etme amacıyla bir görevli yönlendirecek. Bu aşamayı başarıyla tamamlarsanız size paketleme için ürünler gönderilecektir.

Bu ürünler içerisinde; eldiven, galoş, ağız maskesi, sandıklar ile kurutulmuş meyve çeşitleri, kürek, dijital tartı ve ambalaj kağıtları bulunacaktır. Galoş, eldiven ve maskenizi taktıktan sonra tek yapmanız gereken dijital tartı ile her çeşit ürünü 250-500 gramlık paketler haline getirmek olacaktır. Bu iş son derece basit ama dikkatli yapılması gereken bir iştir.

Kurutulmuş Meyve Paketleme İşi ile Ne kadar Kazanabilirsiniz?

Paketlediğiniz her 250-500 gramlık kurutulmuş meyve için firmaların vereceği ücret değişkenlik göstermektedir. Ortama olarak bir fiyat vermemiz gerekir ise 500 gramlık her ürün için size 2 TL verilecektir. Bu fiyat her firma için değişkenlik gösterebilir. Örneğin; A firması 0,75 TL verirken B firması 5 TL verebilir. İşin kolay olduğunu göz önünde bulundurursak; günde ortalama 200 adet 500 gramlık kurutulmuş meyve paketleyebilirsiniz.

Bu şekilde hesapladığımızda günlük ortalama 400 TL, aylık ise 12 bin TL’yi geçen rakamlarda kazanç elde edebilirsiniz. Unutmayın ki yiyecek içecek sektörü her ne olursa olsun bitmeyecek bir sektördür. Bu açıdan bakarak işinizi yapar ve hakkıyla teslim ederseniz; seneler boyunca çalışmanıza bile gerek kalmadan bu kazançları elde edebilirsiniz.

111 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir