Evde Köpek Maması Paketleme

Köpeklerimiz bizim için bir eş bir dost gibidir. Öyle ki yanımızda kimse yokken bile onlar vardır. En yakın dostlarımızdan daha sadık minik dostlarımızın beslenmesi, büyüme ve gelişmeleri için oldukça önemlidir. Tilki ve çakal türünden gelen köpekler, genel olarak etçil beslenmektedir. Çiğ et yemek, köpeklerin sağlık ve psikolojik açıdan olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır. Bu yüzden köpeklerimize vereceğimiz etlerin pişmesine özen göstermeliyiz.

Evde Köpek Maması Paketleme İşi

Eğer hazır mamalar kullanıyor iseniz içerisinde et bulunan kuru veya yaş mamaları tercih etmelisiniz. Evde köpek besleyenler için biraz fikir verdikten sonra gelelim siz ek iş arayan değerli okuyucularımıza, evde köpek maması paketleme işi ile nasıl para kazanılır bunu aşağıda sırası ile inceleyelim.

Köpek Maması Nedir ?

Minik dostlarımızın günlük alması gereken protein, yağ, vitamin, mineral ve enerji ihtiyaçlarını karşılamak, dengeli ve sağlıklı bir beslenme sağlamak adına hayvansal yağlar ile dengelenmiş, besin değeri yüksek ve sağlıklı gıdaların karışımı ile hazırlanmış köpek için üretilen besinlere kısaca köpek maması denilmektedir. Bu mamalar genellikle kuru köpek mamaları ve yaş köpek mamaları olarak ikiye ayrılmaktadır. Kuru mamalar, yaş mamalara göre daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise kuru mamalar daha pratik ve daha hesaplıdır.

Köpek Maması Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Günümüzde köpek besleyen kişi sayısı hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu da birçok köpek maması üreten firmanın büyümesine ve yeni firmaların açılmasını sağlamaktadır. Firmalar kuru mama satışlarının yüksek olması sebebiyle en çok onları üretmektedir. Bu mamalar çoğunlukla 1 ile 5 kiloluk paketler biçiminde satılmaktadır. Paketleme hızına yetişemedikleri için dışarıdan ajanslar veya ek iş veren firmalar üzerinden talepler oluşturmaktadırlar. Siz de bu firmalara üye olmak istiyorsanız, aşağıdan yorum bırakabilirsiniz. Şimdi köpek maması paketleme işi nasıl yapılır maddeler ile size açıklayalım;

  • Öncelikle firmalar size içeriğine gruplandırılmış kuru mamaları çuvallar içerisinde gönderecektir. Bu çuvalların yanı sıra mamaları koyacağınız kilogramlarına göre paketler, 5 kg’ya kadar tartabilen mutfak tartıları, koku çok olabileceği ve hijyen açısından sizin için eldiven ve maske, bir de her çuval için ayrı bir kürek gönderecektir.
  • Çuvalların üzerinde mamaların içeriği yazmakta olacak (örneğin tavuklu veya sebzeli olarak). Maskenizi ve eldivenlerinizi taktıktan sonra uygun poşetlere istenilen kilogramda ve istenilen çeşitte mamaları kürek yardımıyla koymanız gerekecektir. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus kürekleri karıştırmamak, çünkü mamaların tadı birbirine karışsın istemeyiz.
  • Mamaları poşetlere koyduktan sonra ağızlarını istenilen bir biçimde kapatmanız yeterli olacaktır.
  • Paketlediğiniz ürünler kargo yardımı ile gelip alınacaktır. Sizin tek yapmanız gereken gelen kargo görevlisine kaç kilogram paketlediğinize dair kağıt imzalamanız olacaktır.
Farklı Bir Ek İş Önerisi  Halı Saha Maçlarından Ek Gelir Elde Edin

Köpek Maması Paketleme İşi İle Ne Kadar Kazanırsınız ?

İşinizi hakkı ile yapıp teslim ettiğiniz zaman tüm firmalar kazancınızın kat kat fazlasını ödemeye razıdır. Fakat ortalama bir fiyat vermemiz gerekirse, paketlediğiniz mamaların kilogram başına 1 TL gibi bir ücret alacaksınız. Günlük 300 kg mama paketlediğinizde 300 TL kazanabilirsiniz. Bu şekilde hesapladığımızda aylık sadece bu işi yaparak 10 bin TL kazanmanız oldukça kolay olacaktır.

56 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir