Evde Kış Çayı Paketleme

Bitki çayları çok sağlıklı ve doğal oldukları için çok rağbet gören ürünlerdir. Dolayısıyla bizler de onları sıklıkla tüketmekteyiz. Faydalı birçok bitkiden oluşan kış çayı ise adından anlaşılacağı üzere kışın tüketilen ve soğuk algınlığı, grip gibi kışın hepimizin yakalandığı hastalıklara iyi gelen bir çaydır. Sağladığı bu yararlardan dolayı uzman doktorlar da bu çayı tavsiye ediyor. Bu sebeple kış çayı son yıllarda en çok satılan çaylar arasına girmiştir.

Kış Çayı Paketleme İşi Fırsatı

Bu çaylar paketler şeklinde satışta yerini alıyor. Kış çayının paketler halinde satılması ise birçok kişi için bir ek gelir kaynağı haline gelmiştir. Herkes, bu işi belirli hijyenik ortamda yapabilir. Dalından koparılmış taze bitkilerin kurutulmasından sonra gerekli özenle paketlere doldurulup satılması gerekmektedir. Kış çayının belli bir oranda ve yabancı otlardan ayıklandıktan sonra temiz bir yerde paketlenmesi oldukça önemlidir.

Ayrıca kış çayı karışımı herhangi bir işlem görmeksizin demlendiğinden dolayı içinde yabancı otlar ve toz, toprak gibi maddeler içermemesi gerektiği için büyük bir özen gösterilmesi gerekmektedir. Evlerimize ek iş veren bazı firmalar sayesinde bu bitki çayını paketleyerek ek gelir elde edebilirsiniz. Gelin şimdi evde kış çayı paketleme işi nedir detaylıca inceleyelim.

Kış Çayı Nedir?

Havaların iyice soğuması ile her zaman favorimiz olan kış çayı daha fazla tüketilmeye başlamıştır. Bu çay sıcak içilerek hem boğazlarımızı iyileştirir hem de içerisinde bulunan otlar sayesinde gribe yol açan mikropları temizler. Kış çayı içerisinde; ıhlamur, adaçayı, kuşburnu, okaliptüs yaprağı, karanfil, tarçın, papatya, hibisküs ve zencefil bulunur.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Çocuk Bakıcılığı

Kış Çayının Faydaları Nelerdir?

 • Burun akıntısını giderir.
 • Ağrı kesme özelliği vardır.
 • Bağırsaktaki gazların giderilmesini sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Unutkanlığa karşı beyni güçlendirir.
 • Rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etkisi vardır.
 • Grip, nezle gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.
 • Yorgunluk ve halsizlik durumlarında içilirse enerji sağlar.
 • Balgam söktürücü olarak kullanılabilir.
 • Göğüste bulunan ağrıları azaltır.
 • Astıma ve nefes darlığına iyi gelir.
 • Romatizma gibi kemiklerde oluşan ağrılara iyi gelir.
 • Bronşite iyi gelmektedir.

Yukarıda saydığımız faydaları olan şifa deposu diyebileceğimiz kış çayı, evlerin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Herkesin en azından kış ayları boyunca evde içmesi tavsiye edilen bu çay ile para kazanmanızın mümkün olduğunu söylemiştik. Şimdi gelin işin detaylarını sizlerle paylaşalım.

Evde Kış Çayı Paketleme İşi Nasıl Yapılır.

Kış çayından şöyle bir bahsettikten sonra gelelim bu işi nasıl yapacağınıza; Her gıda paketleme işinde belirttiğimiz gibi hijyen belgeniz olması son derece önemlidir. Bu aşamadan sonra başvurunuz onaylanırsa size çayların karışmış hali gelecektir ve bundan 250 gramlık veya 500 gramlık paketler yapmanız istenecektir. Tarafınıza kargo ile eldiven, maske, galoş, bone, dijital tartı, kış çayı, ambalajlar ve zımba gelecektir. Yapmanız gereken gerekli hijyeni sağladıktan sonra dijital tartı ile gramları ayarlayıp poşetleri zımba yardımı ile kapatmanızdır.

Evde Kış Çayı Paketleme İşi İle Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Oldukça kolay olan bu ek iş ile size 250 gramlık her paket için 3 TL verilecektir. Günde 50 paket yapmanız haline günlük 150 TL, aylık ise 4500 TL ek gelir sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurup gönderdiğiniz taktirde tüm başvurular sırayla incelenip onaylandıktan sonra, iş yoğunluğuna göre firmalar yani işverenler size dönüş yapacaklardır.

183 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir