Evde Gül Kurusu Paketleme

Aile bütçenize katkı yapabileceğiniz ek iş imkanlarından biri de diğer paketleme işleriyle benzerlik gösteren evde gül kurusu paketlemek işidir. Bu işten para kazanmak için firma tarafından size gönderilen çuvallar dolusu kuru gülü süslü filelere koyarak ağzını bağlamanız yeterli olacaktır.

Evde Gül Kurusu Paketleme İşi

Bu güller genellikle dekorasyon amaçlı evlerde veya ofislerde kullanılmaktadır. Diğer işlere oranla daha fazla müşteri potansiyeline sahip olan bu işten daha fazla para kazanabilirsiniz. Daha önce paketleme işi yapmamış olan okuyucularımız başlamak için bu yöntemi tercih edebilirler. Çünkü diğer paketleme işlerinden daha kolaydır.

Gül Nedir ve Nasıl Yetiştirilir?

Aşkın ve sevginin bir sembolü olan gül, bahçelerimizin en güzel yerlerinde ve evimizin baş köşesinde yetiştirdiğimiz hoş kokulu bir çiçek türüdür. Gül ağaçları, orta güneşli ortamda yetişen, killi ve kumlu toprağı seven birçok türü olan bitkilerdir. Sonbahar dönemlerinde işlenen topraklara ilkbahar sıcaklığı başladığında dikilirler.

Yediveren, Bodur, Sarmaşık ve Sadberk en yaygın gül çeşitlerindendir. Farklı renkte güllerin yetişmesi haricinde boyut olarak küçük, orta ve büyük olarak da yetişmesi mümkündür.

Gül Kurusu Nasıl Elde Edilir?

Gül kurusu, taze gülün kurutulması sonucu elde edilir. Taze gül ortalama olarak %80 civarında su oranına sahiptir. Kurutulma işlemi yapıldığında doğal olarak 1 kilogram gül o haliyle kalamaz. Hatta 1 kilogram gül kurusu elde edebilmek için 6 kilogram gül kurutmak gerekmektedir.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

Kurutma sırasında gülün içerisindeki su uçar ve özü kalır. Bu sebepledir ki gül kurusunun içeriğindeki aroma, protein, karbonhidrat ve vitamin gibi besin değerleri, taze güle oranla daha yüksektir. Gül kurusu; lokum kaplamada, aroma, renk, koku verici olarak, gül tozlu pudinglerde, gül çaylarında, ilaç ve güzellik sektöründe, hazır paketlenmiş aşure paketlerinde kullanılmaktadır.

Gül Kurusu Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Gül kurusu paketleme işi, son zamanlarda gülden çok gül kurusu tercih edilmesi sonucu ortaya çıkan bir ek iş imkanıdır. Kullanım alanlarını yukarıda detaylıca anlattığımız bu ürünü ise paketlemek son derece kolaydır.

Yapmanız gereken; hijyen koşullara uygun hazırlandıktan sonra küçük keselerin ağzını açarak belirtilen ağırlıkta gül kurularını içerisine koyup ağzını güzelce kapatmanız olacaktır. Ortalama olarak 100 gramlık paketler yapmanız talep edilecektir, bunları ölçmek için dijital tartı kullanmanız yeterli olacaktır.

Evde Gül Kurusu Paketleme İşi İle Ne Kadar Kazanılır?

Evde gül kurusu paketleme işi ile para kazanmak oldukça kolay bir ek iş imkanıdır. Bu iş için sizden 100 gramlık gül kurusu paketlemeniz istenecektir ve her 100 gramlık paket içinde tarafınıza 5 TL ücret verilecektir. Eğer günde 50 adet paket yapabilirseniz, günlük 250 TL kazanabilirsiniz. Bu hesapla düşündüğümüzde aylık alacağınız ücret ise 7500 TL olacaktır. İşinizi hakkıyla yaparsanız prim gibi ek ücretler de almanız mümkündür.

Sizde evde gül kurusu paketleme işini yapabilirim diyorsanız hemen aşağıdaki başvuru formunu doldurup gönderebilirsiniz. Gönderilen tümj başvurular sırayla incelendikten sonra onaylanan başvuru sahiplerine firmalar tarafından iş durumuna göre dönüş yapılacaktır. Akabinden tarafınıza bir kurye gönderilecektir. Bu kurye size eldiven, galoş, maske gibi hijyen koşullarını sağlayan ekipman, çuvallar ile gül kurusu, dijital tartı, küçük keseler ve ağzını bağlayabilmeniz için ipler göndereceklerdir.

301 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir