Dizi İzleyerek Para Kazanmak

Akşam saatlerinde çıkan dizilerin özetlerini yazarak para kazanabilirsiniz. Bir internet sitesi açarak, dizi özetlerini burada yazıp kazanç saylayabilirsiniz.

Dizi İzleyerek Para Kazanmanın Yolları

Ev hanımlarının en büyük hobileri arasında akşamları Televizyon karşısına geçip çayını yudumlaya yudumlaya keyifle o günün dizisini seyretmektir. Peki bu izlediğiniz dizilerden para kazanabilirsiniz desek inanır mısınız? Bir çoğunuzun hadi ya nasıl kazanacağız dediğinizi duyar gibiyiz. Ama yazımızın devamını okuduktan sonra bize sonuna kadar hak vereceksiniz.

İlk baştan söyleyelim, bu uzun vade bir ek gelir yöntemidir. Ortalama 1-3 ay içersin de hit kazanırsınız ve gelir sağlayabilirsiniz. İnternet site sahiplerinin çoğu, yani biz 🙂 , bu noktalara uzun zamanlarımızı harcayarak geldik. Ancak biz de sizin gibi küçük başladık ve zaman ilerledikçe büyüdük.

Hangi Dizilerden Para Kazanabilirim?

İzlediğiniz Kanal D, Show Tv, Star, Tv 8, Atv, Fox gibi kanallarda günlük büyük ilgi çeken dizileri izleyerek işe başlıyoruz. Dizilerin birbiri ile çakıştığı zamanlarda izleyemediğiniz dizileri o kanalın web sitesinden veya değişik sitelerden izleyebilirsiniz. Mesela son dönemde en çok izlenilen Bir Zamanlar Çukurova dizisi var. Burada başroldeki oyunculardan Cezaevindeki Yılmaz, Ağa Demir Bey, Yılmaz’ın nikahsız eşi olduğu söylenilen Züleyha ve çiftliğin kâhyası Gaffur ve bunun yanındaki eşi Saniye, kız kardeşi Gülten ve çalışan Fadik karakterlerinin dizideki davranışları, replikleri, gelecek dönemde dizide neler olacağı dizi takipçilerinin en çok merak ettiği konular arasındadır. Siz diziyi izledikten sonra izleyemeyenler için güzel bir özet hazırlayacaksınız ve bu hazırladığınız özet kenarda dursun.

Diziyi İzledik Şimdi Ne Yapacağız?

Evet arkadaşlar yukarıdaki paragrafta belirttiğim gibi örnek verdiğimiz diziyi izlediniz, özeti çıkardınız şimdi ne yapacaksınız burası önemli. Google ücretsiz blog açma servisi vardır. Google arama motorunda blogspot aç diye arama yaparsanız blogger.com diye site karşınıza gelecektir.

Oradan bir adet güzel bir isimle blog açın örnek isimler olarak tavsiyede bulunalım, diziozetleriizle, enguzeldiziler, dizide ne oldu gibi bir isim bulduğunuzda ücretsiz bloğunuzun adı bulduğunuzisim.blogspot.com diye google aramalarında çıkmaya başlayacaktır.

Daha sonra Bir Zamanlar Çukurova 11 Ekim 2018 Bölüm diye başlık atın ve başlayın kafanızda tasarladığınız dizinin özetini bloğunuza yazmaya. Etiket kısmı olan yere kısa kısa yazınızın içinde geçen kelimelerden seçip yazın. Bu seçtiğiniz kelimeleri de yazı içinde kalın (bold) yapın ki daha çok ilgi çeksin. İsterseniz yazı yazdığınız panelde diziye ait birde resim ekleyebilirsiniz. Bütün bunları yaptıktan sonra yazıyı yayınla seçeneğine basarak ilk blog yazınızı google arama motoruna göndermiş bulunuyorsunuz.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Evde Tesbih Dizme

Bloğunuza bu anlattığımız şekilde bir çok diziyi ilgi çekecek yani sizin google da o dizi hakkında nasıl arama yapabileceğinizi göz önüne alarak o şekilde güzel bir başlık ile konularınızı sırayla açabilirsiniz. Size şunun garantisini veriyoruz. Yazılarınızı hiç bir yerden kopyalama yapmadan tamamen kendi kafanızdan yazıyorsunuz. Sonra ortalama 20-30 dizi özetini bu şekilde yazarsanız bloğunuz çok yoğun bir ilgi çekecektir.

Daha sonra bu yazıları sosyal medya kanallarında paylaşmayı unutmayın. Öncelikle instagram sayfası oluşturup, bu dizinin fan sayfalarına yorum atabilirsiniz. Dizi özetleriyle kalmaz, yazınıza dizi karakterlerinin fotoğraflarını koyduğunuzda, küçük kitle için ilgi çekici olacaktır.

Bıkmayın, usanmayın yeter ki özgün yazın, yazılarınız okuyucuyu sıkmasın. Yazılarınız da kendi görüşlerinizi de ekleyin. Hatta herkesin evet dediğine siz hayır deyin ve bekleyin.

Okuyucular bloğunuzda ki özetleri okudukça yorumda yazacaklardır. Bu yorumları onaylayarak yazının altında çıkmasını sağlayın. Yorumlar arttığı zaman bilin ki bloğunuz gerçekten doğru yoldadır. Nasıl başladıysanız o şekilde sürekli her hafta bölüm bölüm oynayan tüm dizileri eklemeye devam edin.

Parayı Nasıl Kazanacağım?

Evet siz buraya kadar yazdıklarımızın hepsini başarı ile uyguladıktan sonra sıra geldi parayı kazanmaya. Adsense sayesinde para kazanacağız. Bloğunuzda para kazanın isimli bir sekme olacak, ve o sekmeye tıklayıp size gösterilen adımları sırayla takip ettiğiniz taktirde google size bir Adsense hesabı açacak. Bu hesapla bloğunuz da reklam alanlarına Google reklam kodlarını ekledikten sonra sizden banka hesabı isteyecek, çünkü kazançlarınız artık bu banka hesabına yatacak.

Siz özet girmeye devam edin kesinlikle boş bırakmayın. Bloğunuzu ziyaret edenler artık ayağı alışmış ve sürekli sizin bloğunuza gelerek yeni yazılarınızı okuyacak ve bu arada kazanç sağlayacaksınız. İlk kazancınız banka hesabınıza yattığı zaman bu ek gelir sizi daha da heyecanlandırıp daha değişik içerikler sunmak üzere bir kaç blog daha açmak için adım atacaksınız.

Ever arkadaşlar sizlere evde oturduğunuz yerden dizi izleyerek ücretsiz web sitesi açmak, dizi izleyerek para kazanmak, siteye içerik sağlamak gibi bir çok konuda ışık tuttuğumuza inanıyoruz. Bu yazımız hakkında kafanıza takılan her türlü soru ve sorununuzu istediğiniz zaman yazımızın altında yorum bırakarak sorabilirsiniz. Bizlerde sizlerin ek gelir elde edebilmesi için elimizden gelen desteği vereceğimizi garanti ediyoruz.

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır

Unutmayalım bilgi paylaşıldıkça çoğalır.

29 Comments

  • Ankara keçiörende oturuyorum iki kızım var eşimden ayrıyız üç aydır kiramı ödeyemiyorum bu işe ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir