Çocuk Bakıcılığı

Evde Çocuk Bakarak Para Kazanma

Son zamanlarda büyük ölçüde artış gösteren ek iş imkanları, özellikle ev hanımları için gelir kapısı olmaktadır. Sitemizde sizler için hazırlanmış çeşitli ek gelir imkanları ile para kazanmanız artık çok kolay olacaktır. Bu yeni bulduğumuz ek iş, çalışmak isteyen kadınların diğer kadınlara iş imkanı sağlamasıdır. Bahsettiğimiz iş tabi ki evde çocuk bakarak para kazanma…  Çalışmak isteyen annelerin, çocuk bakmayı seven kişiler bakarak, kadınların iş hayatına atılması sağlanmaktadır.

Evde çocuk bakmak, duygusal olarak da finansal olarak da kazançlı bir iştir. Çocuklarla zaman geçirmek insanı rahatlatan bir etkiye sahiptir. Bu işin avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır elbette. Şimdi gelin Evde Çocuk Bakarak Para Kazanma işini detaylıca inceleyelim.

Kimler Evde Çocuk Bakarak Para Kazanabilir?

Evde çocuk bakmak sanılanın aksine ciddi ve hassas bir iştir. Çocuk bakacak kişinin, çocuk bakımı, sağlığı ve eğitimi hakkında yeterli bilgiye sahip olması gerekir. Bu nedenle çocuk bakımı yapacak kişilerin halk eğitim merkezinden belge sahibi, kız meslek lisesinden çocuk gelişimi mezunu olması daha iyi olmaktadır. Bir çocuğunun tüm sağlığı, bakımı, eğitimi, hastalıklara karşı korunması bakımını yapan kişiye aittir. Dolayısıyla eğitimin almış kişilerin bu işi yapması daha doğru olacaktır. Fakat bu işi genellikle ev hanımları yapmaktadır. Çocuk büyütme deneyimi olan ev hanımları çevresinde bulunan çalışan annelerin çocuklarına çevresindeki kişilerin referansları ile bakmaktadır. Bu açıdan çocuklarına bakıcı arayan ailelerin, bakıcının referanslarına ve eğitimine dikkat etmelidir.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Amasya Evde Ek İş İlanları

Evde Çocuk Bakmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Evde çocuk bakarak para kazanmak şöyle bir bakıldığında son derece konforlu bir iştir. Özellikle kadınlar tarafından bu iş son derece mantıklı gelmektedir. Fakat bu işin avantajları kadar dezavantajları da vardır. Nedir bu dezavantajlar şöyle bir bakalım;

  • Çocuk bakmak sorumluluk isteyen bir iştir. Baktığınız çocuğun tüm sorumluluğu size aittir.
  • Çocuk bakımı, gelişimi, sağlığı ve eğitimi açısından eğitiminiz olmasa bile kendinizi geliştirmelisiniz.
  • Her zaman sabırlı, sevecen, özverili ve güler yüzlü olmanız gerekmektedir.
  • Kendinizi çocuklar konusunda her daim eğitmeniz gerekmektedir.

 

Böyle baktığınız zaman oldukça dezavantaja sahip gibi görünse de aslında tüm kadınların anne olduğu veya olacağını düşündüğümüzde bu özelliklere sahip olması gerekmektedir. Son derece kolay bir iş olsa da bir çocuğun geleceğinin size bağlı olduğunu düşünerek hareket etmeli hem kendi çocuğunuzmuş gibi sevecen olmalı hem de bir eğitmen gibi disiplin sahibi olmalısınız. Bu şartlar size uyuyor ve ben bu işi hakkıyla yapabilirim diyorsanız, nasıl başvuru yapabilirsiniz ve ne kadar kazanırsınız bunları kısaca açıklayalım.

Evde Çocuk Bakarak Nasıl ve Ne Kadar Para Kazanılır?

 Evde Çocuk bakma zorlukları nelerdir, nasıl davranmalısınız bunları anlattık şimdi gelelim bu işe nasıl başvuru yapabilirsiniz.

Bu iş için bende yapabilirim diyorsanız aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurup gönderebilirsiniz. Gönderilen başvurular sırasıyla değerlendirilip, incelendikten sonra uygun görülenler onaylanır ve iş durumuna göre firmalar başvuru sırasına göre size dönüş yapacaktır. Bu için genellikle saat başı ücret verilmektedir, aileler çocuklarına baktığınız her saat içi size 20 TL verecektir. Yaklaşık günde 5 saat evde çocuk bakarak günlük 100 TL, aylık ise 3000 TL kazanmanız mümkün olacaktır.

177 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir