bebek bakıcılığı yaparak para kazanmak

Bebek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde hemen herkes, evde ek gelir elde etmek ve gelirini artırmak istemektedir. Ek iş olarak veya ana iş olarak da yapılabilen bebek bakıcılığı işi oldukça iyi para kazandıran bir meslektir. Genelde bayanların yaptığı bir iş olsa da erkeklerin de yaptığı sık sık görülmektedir. Peki bebek bakıcılığı yaparak ne kadar para kazanılabilir, bebek bakıcılığı işi karlı bir iş mi ?

Bebek Bakıcılığı İşi Nasıl Yapılır ?

Bu işi yapmadan önce ilk olarak nasıl çalışacağınıza karar vermelisiniz, bebek bakıcıları iki farklı şekilde çalışırlar. İlk olarak ya bir ailede haftaiçi kalır ve bebeğe bakarsınız, ya da sabah gider akşam gelirsiniz. Genellikle bebek sahipleri, bakıcıların evlerine gelmelerini isterler. Siz her türlü çalışma ortamına ayak uydurmak zorundasınız. Tabi bebek sahiplerinin evlerine gitmek stressli olabilir. Özellikle gıcık aileler bir ton kural koyarlar. Siz zamandan zamana deneyimli hale geleceğiniz için, orta yolu bir şekilde bulacaksınız.

Kimler İçin Uygundur ?

 Bebek bakıcılığı işini ne yazık ki herkes yapamaz. Bu işte başarılı olmanın tek yolu çocukları ve bebekleri sevmek ve onlarla iyi iletişim kurmaktır. Bu işi yapmaya karar verdiyseniz mutlaka bebek bakıcılığı ile ilgili eğitimlere katılın, eğitimler sonucunda aldığınız sertifika ile çok daha kolay iş bulabilirsiniz.

Nasıl İş Bulurum?

Bebek bakıcılığı işini bulmak kolay, ancak sürdürmek zordur. Çünkü işveren aileler bu konuda son derecee titiz davranmaktadırlar. Ufak bir hatanız işten atılmanız neden olabilir bu nedenle son derece dikkatli ve titiz çalışmalı, işvereninizin gözüne girmelisiniz.

Farklı Bir Ek İş Önerisi  Evde Kış Çayı Paketleme

Bu işi bulmak istiyorsanız, yapacağınız ilk şey, bu işi verenlerin nasıl verebileceğini düşünmek olmalıdır. Yani işveren aile bakıcı bulmak istediğinde ne yapar ? Muhtemelen ilk etapta arkadaşlarına soracaktır, arkadaşları sizden bakıcılık hizmeti aldıysa ve beğendiyse muhtemelen sizinle de çalışacaktır, yani bu etapta yeteri kadar deneyimli olmanız ve bir iş çevresi oluşturmanız oldukça önemli hale geliyor.

Bu işi yapmak için aşağıdaki iletişim formunu doldursunlar. Böylelikle firmalar ve iş arayanlar olarak sizleri buluşturmuş oluruz.

Öte yandan, internetteki ilan sitelerine işveren aradığınızı belirterek eğitim sertifikalarınızı, deneyimlerinizi açıklama kısmına not edin. Bu işte başarılı olmak istiyorsanız yeteri kadar farklı biri olmalısınız, sıradan bir bakıcı değil bu işin eğitimini almış tecrübeli biri olmalısınız, gerekirse bir süre düşük fiyattan hizmet vermelisiniz. İlk zamanlar fazla para kazanamaycağınızı bilmeli ancak bunun kısa süre içerisinde düzeleceği ve kazancınızın artmasını sağlayabileceğinizi unutmayın..

Kaç Para Kazanırım?

Bebek bakıcılığı işi yarı zamanlı olarak yapılabilirken tam zamanlı olarak da yapılabilmektedir. Bu işten saatlik elde edeceğiniz kazanç 20-25 TL’dir. Günde sadece 4 saat çalışırsanız aylık kazancınız 2,000 TL’nin altına asla düşmez. Öte yandan tecrübeli bebek bakıcıları ise, bir gün için 250 TL dahi ödeme alabilmektedir.

Kazanacağınız para genellikle tecrübenize göre belirlense de, bu işin en az tam mesai ücreti 140-150 TL’dir. Asgari ücretin günlük 70-80 TL civarında olduğunu düşündüğümüzde gayet iyi bir para gibi duruyor.

Sizde bebek bakıcılığı yapmak istiyorum diyorsanız, yorum kısmında kendinizi belirtebilir ve size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir